top of page

Dowiedz się więcej, zanim do nas przyjdziesz: 

4-1.webp
4-1.webp
1ok.webp
4-1.webp

W jakich godzinach odbywają się lekcje jazdy konnej i hipoterapie?
Lekcje jazdy konnej odbywają się od wtorku do piątku od 17:00-20:00. W soboty od 10:00 -14:00 według ściśle określonego grafiku, 

hipoterapie odbywają się od wtorku do piątku od 14:00-17:00. W soboty od 8:00-10:00 według ściśle określonego grafiku.

Mając na uwadze, że tylko regularny trening i terapia przynoszą efekty, zapisujemy tylko na stałe i regularne terminy (co tydzień takie same) - dysponujemy sztucznym oświetleniem, co pozwala jeździć nawet po zmierzchu. Ponieważ całą stajnię prowadzimy sami (dwie osoby) mamy ograniczoną ilość miejsc na jazdy i hipoterapie! 

A jeżeli pada deszcz ?
W przypadku gwałtownego załamania pogody (ulewny deszcz, wichury) zajęcia ze względów bezpieczeństwa nie odbywają się i przekładane są na inne dni i wolne terminy.  

Czy muszę coś potrafić by zapisać siebie (swoje dziecko) na lekcję jazdy konnej?
Absolutnie nie. Uczymy zarówno dzieci (od 8 roku życia) jak i dorosłych, także od podstaw. Wystarczy zadzwonić kilka dni wcześniej i umówić się na próbną lekcję na lonży.

 

Jak zapisać się na zajęcia z jazdy konnej?
Wystarczy telefon pod numer: 535-101-232 (od poniedziałku do piątku godzinach 8:00-13:00) pod nim można uzyskać informacje o terminach i możliwościach nauki jazdy konnej. 

 

Jaki jest minimalny (i maksymalny) wiek, w którym mogę nauczyć się jeździć konno?
Zapraszamy dzieci powyżej 8 lat na naukę jazdy konnej (na lonży). Nie ma górnego ograniczenia wiekowego. Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z RIO 2016 ma aktualnie 60 lat i dalej czynnie startuje na zawodach jeździeckich :) 

Zapraszamy także dorosłych na zajęcia z jazdy konnej! Proponujemy zajęcia indywidualne lub w grupie.

 

Jak przygotować się na pierwszą lekcję jazdy konnej?
Podstawowym wyposażeniem są długie, wygodne spodnie (proponujemy leginsy, jeansy nie są zbyt dobre ze względu na szwy po wewnętrznej stronie ud mogące powodować obtarcia) drugim wymaganym wyposażeniem są pełne buty z płaską podeszwą. Stajnia bezpłatnie udostępnia kaski. Niedopuszczalne są krótkie spodenki (nawet w lato!), a także niepełne buty np. sandały, klapki, itp. Proponujemy by pojawić się około 30 min wcześniej przed jazdą, by spokojnie przygotować konia oraz nie spóźnić się na zajęcia.

 

Kto decyduje o tym na jakim koniu/ kucu będę jeździć?
Podczas umawiania się na jazdę konną prosimy o podanie swojego wzrostu, wieku, a także stopnia zaawansowania jeźdźca, na podstawie którego zostanie dobrany odpowiedni koń lub kuc. Dla jeźdźców uczęszczających na zajęcia przez dłuższy czas jest możliwość prośby o przydzielenie danego konia.

 

Kto zajmuje się przygotowaniem konia do jazdy?
W  większości przypadków konia do jazdy przygotowuje osoba, która będzie na nim jeździć. Osobom, które nie mają jeszcze doświadczenia w czyszczeniu i ubieraniu koni pomogą osoby przydzielone przez właścicieli stajni. Proponujemy by pojawić się około 30 min wcześniej przed jazdą, by spokojnie przygotować konia oraz nie spóźnić się na zajęcia. Osoby, które wsiadają na konia po kimś, kto już wcześniej na nim jeździł będą miały gotowego konia do jazdy. Informacji czy koń będzie przygotowany czy też nie udzieli Państwu instruktor zajęć.

 

Czy przygotowanie konia do jazdy wlicza się w czas jazdy konnej?
Czas przygotowania konia do jazdy nie wlicza się w poczet jazdy konnej. Jest to darmowy czas, który wpływa na naszą więź ze zwierzęciem, na którym będziemy jeździć. :)

 

Jak wygląda i ile czasu wymaga nauka jazdy na lonży?
Każdy początkujący jeździec, a także jeźdźcy, którzy czują się niepewnie, ponieważ od długiego czasu nie jeździli konno zaczyna od zajęć na lonży. Koń jest trzymany na długiej lince zwanej lonżą przez instruktora. Zwykle wystarcza 6-10 lonż by przejść do jazdy w grupie. Tempo nauki zależy wyłącznie od jeźdźca i jego możliwości. Dla osób czujących się niepewnie zachęcamy wzięcie jeszcze jednej/dwóch lonż, natomiast dla tych, którzy szybko posiądą odpowiednią wiedzę i umiejętności otwieramy drogę do jazd konnych indywidualnych (już bez lonży) lub w grupie.

 

Na jakim poziomie zaawansowania muszę być, aby wybrać się na jazdę w terenie?
Chęć jazdy w teren powinniśmy zgłosić instruktorowi, który po ocenie naszych umiejętności powie czy już możemy pojechać w teren. W naszym ośrodku tereny odbywają się tylko z instruktorem, nawet osoby, które mają wystarczające umiejętności by jechać samemu nie mają zgody by pojechać do lasu bez opieki instruktora.

 

Kilka rad i porad

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo w naszej stajni, a także należyty porządek jazd zapraszamy do przeczytania i stosowania się do kilku prostych,  ale jakże koniecznych zasad:

 

ZDROWIE JEŹDŹCA
Zanim zdecydujesz się na jazdę konną zastanów się czy nie masz lub czy twoje dzieci nie mają żadnych przeciwwskazań zwłaszcza zdrowotnych… (w razie potrzeby najlepiej skontaktuj się z lekarzem)

 

KOŃ JEST ŻYWY
Zawsze pamiętaj o tym że koń jest żywym stworzeniem, dlatego nigdy nie traktuj go przedmiotowo. Jest wrażliwy, czuje ból i strach ale też zadowolenie i potrafi się odwdzięczać. Koń jest naszym partnerem!

 

ZACHOWANIE JEŹDŹCA
Koń ma swoje instynkty. Przebywając w jego pobliżu nie krzycz, nie hałasuj, nie rób gwałtownych ruchów, nie biegaj, staraj się zawsze zachować spokój!

 

OSTROŻNOŚĆ
Nie można przewidzieć zachowania zwierzęcia w nietypowych dla niego sytuacjach. Zawsze przy obchodzeniu się z koniem zachowaj ostrożność! Nigdy nie podchodź od tyłu!

 

KARMIENIE
Nigdy nie karm koni jeśli nie zapytałeś wcześniej instruktora, czy aby twój smakołyk i pora są odpowiednie! Nie wchodź do stajni w porę karmienia, każdy ma prawo do posiłku w spokoju, nawet koń.

 

DYSCYPLINA
Jazda konna wymaga dyscypliny i punktualności [dotyczy to również instruktorów.. ;) ]. Zawsze bądź przynajmniej pół godziny przed jazdą, abyś zdążył przygotować siebie i konia!

 

BEZPIECZEŃSTWO
W jeździe konnej zdarzają się wypadki i każdy kto się na nią decyduje musi sobie zdawać z tego sprawę. Nigdy, nawet na chwile, nie wsiadaj na konia bez ochronnego nakrycia głowy! Szkółka dysponuje takimi i udostępnia je nieodpłatnie! Zadbaj też o to, aby odzież i obuwie było odpowiednie do bezpiecznego i wygodnego uprawiania jazdy konnej (długie spodnie, płaska podeszwa-adidasy dopuszczalne). Nie podchodź do konia w klapkach lub sandałach.

CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK
Szanujmy Sprzęt z którego korzystamy! Po skończonej jeździe zawsze wieszaj go na swoje miejsce i nie zapomnij o umyciu wędzidła! Dbajmy także o porządek w pomieszczeniach które są nam udostępniane!

 

PRZYJAZNA ATMOSFERA
Wspólnie dbajmy o miłą atmosferę. Aby czas spędzony tutaj był przyjemny i pod znakiem dobrej zabawy. Bądź dla wszystkich życzliwy, uprzejmy i pomocny, zwłaszcza dla tych którzy mają mniejszą wiedzę i doświadczenie.
I pamiętaj! Nigdy z nikogo się nie naśmiewaj!

 

INSTRUKTOR NASZYM PRZYKŁADEM
Instruktorzy oprócz nauki, mają przede wszystkim dbać o twoje bezpieczeństwo! Dlatego zawsze stosuj się do ich zaleceń! Pamiętaj że są tu także po to, aby służyć pomocą i dobrą radą. Jeśli  masz jakieś wątpliwości nie wahaj się pytać. Na pewno z przyjemnością podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem!

 

1ok.webp
1ok.webp
3.webp
3.webp
3.webp
2-1.webp
2-1.webp
bottom of page